Pirmā palīdzība Jaunumi

NMPD informē pirmās palīdzības apmācītājorganizācijas un pasniedzējus, ka Ministru kabinets 2021.gada 20.aprīlī ir pieņēmis Ministru kabineta noteikumus Nr. 243 (prot. Nr. 34 45. §) “Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai””.  Grozījumu būtiskākās izmaiņas pirmās palīdzības apmācību jomā saistītas ar atļauju nodrošināt pirmās palīdzības apmācību motobraucējiem, lai iegūtu AM, A1, A2 un A kategorijas vadītāja tiesības.

Tāpat grozījumos iekļauts punkts par to, ka prioritāri vakcinējamo personu grupu sarakstā iekļauti pirmās palīdzības pasniedzēji, proti, personas, kas klātienē veic apmācību pirmās palīdzības sniegšanā atbilstoši Ministru kabineta 2012. gada 14. augusta noteikumiem Nr. 557 "Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā”.

Šie grozījumi stājas spēkā no 2021.gada 22.aprīļa.


Iepriekš jau informējām, ka NMPD sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un Veselības inspekciju izstrādājis “Metodiskos norādījumus par pirmās palīdzības pamatzināšanu 12 stundu apmācības programmas ar rakstisku teorētisko un praktisko triju stundu zināšanu pārbaudi, kas paredzēta transportlīdzekļu vadītājiem, ieroču nēsātājiem un glabātājiem.”. Aicinām precīzi ievērot grozījumos un metodiskajos norādījumos minēto, kā arī sekot līdz valstī noteiktajai situācijai un ievērot noteiktos ierobežojumus!

Pirmās palīdzības sniegšana uz manekena