Kad notiek nelaime, piemēram, smags ceļu satiksmes negadījums, infarkts, insults u.c., cilvēks tiek nogādāts ārstniecības iestādē. Šādās situācijās, īpaši, ja pacients ir bezsamaņā vai ļoti smagā stāvoklī, viņam pašam nav iespējas informēt savus tuviniekus par to, kurā slimnīcā viņš atrodas. 

Lai nodrošinātu iespēju pašiem tuvākajiem noskaidrot, kurā slimnīcā mediķi pacientu nogādājuši, NMPD ir izveidojis īpašu informatīvu tālruni 67337750. Zvanot uz šo tālruni, jāņem vērā, ka NMPD informāciju drīkstēs sniegt tikai tad, ja portālā E-veselība pacients iepriekš būs norādījis, ka esat viņa kontaktpersona.

Tālrunis, uz kuru zvanot, var uzzināt, kurā slimnīcā nogādāts tuvinieks:
  • 67337750 (visu diennakti)

Sarunas laikā tālruņa konsultants zvanītājam lūgs nosaukt pacienta vārdu, uzvārdu un personas kodu, lai pārliecinātos, vai esat tiesīgs šo informāciju saņemt. Ja sniegtās ziņas sakritīs ar pacienta www.eveseliba.gov.lv norādīto kontaktpersonu, informācija tiks sniegta. Lai nodrošinātu Pacientu tiesību likumā noteiktās pacienta tiesības, ka informāciju par viņa veselību nesniedz bez viņa rakstiskas piekrišanas, taču vienlaikus, lai nodrošinātu likumā paredzētās tiesības uz savas ģimenes un citu personu atbalstu ārstniecības laikā, konsultants trešajai personai sniedz tikai šādas ziņas:

  • vai izsaukums pie meklētās personas ir bijis,
  • kurā stacionārajā ārstniecības iestādē cilvēks nogādāts, un
  • kad (kurā datumā) tas noticis.

Gadījumā, ja pacients portālā E-veselība zvanītāju nav norādījis par kontaktpersonu, informāciju NMPD nevar sniegt.

!! NMPD aicina jau šobrīd savā profilā portālā E-Veselība norādīt tās personas, kurām jūs piešķirat kontaktpersonas statusu. Nepieciešamības gadījumā, ja iedzīvotājs negaidīti nokļūst slimnīcā, ārstniecības personām būtu pieejama tuvinieku kontaktinformācija, ar kuriem nepieciešamības gadījumā var sazināties un informēt par iedzīvotāja atrašanās vietu un veselības stāvokli.

Instrukcija, kā portālā E-Veselība norādīt vai pārbaudīt, kas ir kontaktpersonas, kurām nepieciešamības gadījumā medicīnas personāls drīkst sniegt informāciju par jums?

Norādīt savas kontaktpersonas var, izpildot dažus vienkāršus soļus:

1) Atveriet www.eveseliba.gov.lv un pieslēdzieties sistēmai, spiežot pogu “Pieslēgties”
eveslības portāls
2) Izvēlieties autorizēšanās iespēju kā iedzīvotājs
eveslības portāls, kurā redzama iespēja izvēlēties pieslēgties kā iedzīvotājam vai veselības aprūpes profesionālim
3) Iepazīstieties ar portāla lietošanas noteikumiem un atzīmējiet, ka tiem piekrītat
4) Lai pieslēgtos portālam, izmantojiet kādu no identifikācijas līdzekļiem:
Autorizēšanās portālam E-veselība ar e-parakstu vai e-paraksts mobile
5) Autorizējoties atvērsies jūsu E-veselības profils. Izvēlieties sadaļu “Kontaktpersonas”, kas atrodas kreisajā izvēlnes pusē. Atveroties šai sadaļai, spiediet pogu “Pievienot jaunu kontaktpersonu”
6) Aizpildiet visus nepieciešamos laukus - norādiet informāciju par savām kontaktpersonām un spiediet “Saglabāt”
eveselības portāls - kontaktpersonu ievades lauki
7) Kad būsiet norādījis informāciju par savu kontaktpersonu un saglabājis to, kopskatā redzēsiet ievadīto informāciju. Ja vēlaties,varat pievienot vairākas personas pēc saviem ieskatiem,tie var būt ne vien ģimenes locekļi,bet arī draugi vai citi tuvinieki

Instrukciju atradīsiet arī video formātā: https://www.youtube.com/watch?v=ItvoWzBMqqA&t=4s 

Ja jums ir radušies jautājumi vai neskaidrības par portālu E-veselība, aicinām sazināties ar tā uzturētājiem Nacionālo veselības dienestu.