Jaunumi
NMPD simulāciju mācības - mediķi pļavā sniedz palīdzību cietušajiem
Foto no NMPD simulāciju mācībām 2023

NMPD pacientu drošība ir pirmajā vietā. Tāpēc jauno mācību gadu sākām ar apjomīgu simulāciju “Transporta negadījums ar daudz cietušajiem” mūsu dienesta teritorijā, kurā piedalījās 28 neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu darbinieki.

Simulācijas laikā tās dalībnieki pilnveidoja savas kompetences lēmumu pieņemšanā negadījuma vietā, pildot vadības ārsta un šķirošanas ārsta lomu, kā arī neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas prasmes traumu guvušiem pacientiem, tajā skaitā, pacientiem ar vairāku ķermeņu daļu traumām vienlaicīgi.

Mācības organizēja NMPD Kompetenču attīstības centrs, nodrošinot simulācijas scenārija īstenošanu sadarbībā ar pieredzējušajiem centra ekspertiem - neatliekamās medicīnas ārsti dr. Ievu Tīrumu, neatliekamās medicīnas ārsta palīgiem Uldi Ceriņu, Ervīnu Šmatčenko, Svetlanu Ozersku, Toniju Galanderu, Vladislavu Klapenkovu.

Paši simulācijas dalībnieki atzina, ka mācīšanās kopā ar saviem kolēģiem ir visefektīvākā, jo arī ikdienā darbojamies komandā kā viens veselums, glābjot un saglabājot cilvēku dzīvības.

NMPD darbinieki sēž zālē, vēro ekrānā mācību video