Jaunumi
uz galda valsts augstākie apbalvojumi

Ceturtdien, 19. augustā, Rīgas pilī notika valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – pasniegšanas svinīgā ceremonija. Apbalvojumu saņēmēju vidū ir arī mūsu kolēģi, kuri saspringti un mērķtiecīgi darījuši visu, lai ierobežotu pandēmijas izplatību – dienesta direktore Liene Cipule, Katastrofu medicīnas centra vadītāja Dita Heiberga, Medicīniskās kvalitātes un kvalifikācijas vadības centra vadītāja Dzintra Jakubaņeca, Operatīvās vadības centra vadītāja Raita Krišjāne, Ārkārtas situāciju gatavības nodrošināšanas nodaļas vadītājs Juris Raudovs, Rīgas reģionālā centra brigāžu atbalsta centra “Krasts” vadītājs, neatliekamās medicīnas ārsta palīgs Rafaels Ciekurs un neatliekamās medicīnas ārsta palīgs Genādijs Rusanovs.

No prezidenta rokām saņemtie apbalvojumi iemieso atzinību, kas teikti visiem NMPD darbiniekiem par darbu Covid-19  pandēmijas radītajos apstākļos toreiz un arī tagad. Tie bija operatīvi, sarežģīti un drosmīgi lēmumi līdz šim nebijušā epidemioloģiskajā un sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā un visam pāri tā bija spēja veiksmīgi sniegt operatīvu palīdzību cilvēkiem dzīvībai un veselībai kritiskās situācijās. Īpaši jāizceļ, ka 2020. gada pavasarī dienestā bijām pamats tam, lai izveidotu un attīstītu Latvijā vēl nebijušus risinājumus plašai Covid-19 testēšanai valstī.

Par Latvijas valsts apbalvojumu piešķiršanu vairākiem mūsu kolēģiem saņēmām ziņas jau pagājušā gada novembrī. Tomēr klātienē tos mūsu kolēģi saņēma tikai tagad, kad epidemioloģiskā situācija atļāva tos pasniegt svinīgā gaisotnē. Sveicam un lepojamies!

Foto galerija no apbalvošanas ceremonijas.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja