Padomi Jaunumi
bērns ar rokām aizklāj seju

Dažas sekundes uz palodzes pie atvērta loga un viena neveikla kustība, pārliecoties tai pāri, lai paskatītos uz dzīvnieku vai mašīnu pagalmā. Pavisam nevainīgas intereses dēļ bērns var zaudēt dzīvību vai arī negadījums var atstāt paliekoša sekas veselībai uz visu turpmāko bērna dzīvi.

Mēneša laikā NMPD mediķi vismaz piecas reizes steidzās uz izsaukumiem, kur neatliekama palīdzība bija nepieciešama smagi cietušiem bērniem, kas izkrita pa logu vai nokrita no balkona. Bērnu vecums no pusotra līdz desmit gadiem. Sekas ļoti smagas - lielākoties bērni guva kombinētas traumas, kas ietver krūškurvja, mugurkaula, iekšējo orgānu bojājumus, smagus galvas ievainojumus un kaulu lūzumus.

Mazs bērns, krītot pat no nepilna metra augstuma, var gūt galvaskausa lūzumu - aizdomājies, kādas var būt sekas, ja kritiens ir no trīs vai pat 10 metru augstuma.

Šoreiz mediķi varēja palīdzēt un bērnus vidēji smagā vai smagā stāvoklī nogādāja slimnīcās. Bet nepieļauj, ka nākamais mediķu izsaukums kļūst par ģimenes traģēdiju!

Bērna ziņkāre un vēlme izzināt pasauli ir pašsaprotama un dabiska, tāpat kā nespēja šajā vecumā saprast riskus. Tos aicinām apzināties ikvienu pieaugušo, ja mājās ir bērni.

  Atceries:
  • palodze nav vieta bērna rotaļām
  • neradini kāpt uz palodzes, nemāci kā pašam tur uzkāpt
  • nenovieto tuvu pie palodzes krēslu, gultu vai citu priekšmetu, uz kā bērns var pakāpties
  • ja vēdini telpu, neatstāj bērnu ne uz mirkli vienu telpā
  • izvērtē nepieciešamību iegādāties un izmantot speciālus logu bloķētājus. Tie pasargās no loga plašākas atvēršanas
  • ar lielākiem bērniem pārrunā bīstamību un sekas rotaļām uz palodzes vai rīcībai uz balkona