Preses relīzes Jaunumi
NMPD mediķu brigāde pie jaunās ēkas

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu atbalsta centrs „Imanta”, kas ir viens no lielākajiem brigāžu atbalsta centriem Rīgā, ieguvis jaunas un plašas telpas. Pateicoties ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā finansiālam atbalstam, ir uzcelta piebūve, kurā atrodas mediķiem un autovadītājiem tik ļoti nepieciešamās darba telpas un vieta operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu apkopei.

Celtniecības darbi brigāžu atbalsta centrā „Imanta” sākās pagājušā gada vasarā, kad ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā Civilās sadarbības programmas ietvaros šim mērķim tika novirzīti 698 000 ASV dolāri jeb vairāk nekā pusmiljons eiro. Būvniecības darbus veica Latvijas uzņēmums SIA “Abora”, bet pašu projektu pārraudzīja ASV armijas Inženieru korpuss.

Projekta ietvaros izbūvēta gandrīz 300 kvadrātmetrus plaša piebūve un jaunās telpas ir pielāgotas 24h režīmā dežurējoša personāla darba specifikai un vajadzībām. Paplašinot esošo brigāžu atbalsta centra ēku, ir izveidota operatīvā medicīniskā transporta apkopes zona, aprīkojuma un inventāra mazgātava, saimniecības un mācību telpas, kā arī ģērbtuves brigāžu darba vajadzībām.

NMPD direktore Liene Cipule uzsver: „Imantas brigāžu atbalsta centrs patiešām ir viens no lielākajiem Rīgā, jo nodrošina 17 mediķu brigāžu darbu, kas gada laikā dodas uz vairāk nekā 50 000 izsaukumiem. Steidzot pie pacientiem Pārdaugavā, Bolderājā, Ziepniekkalnā, Piņķos, Ķekavā un Olainē, brigādes ikdienā apkalpo teritoriju, kur dzīvo liels skaits iedzīvotāju – gandrīz 270 tūkstoši. Tik liela brigāžu atbalsta centra darbības nodrošināšanai jaunas un modernas telpas bija vitāli nepieciešamas, jo esošā mājvieta tika celta pirms 35 gadiem un vairs neatbilda mūsdienu prasībām.”

ASV vēstnieks Džons Kārvails norāda: „ASV ir lepnas par iespēju sadarboties ar Latviju brigāžu atbalsta centra „Imanta” projektā un sniegt atbalstu medicīnas darbiniekiem. Šis projekts ir piemērs ASV ilgstošajam atbalstam Latvijas iedzīvotājiem. Jaunā brigāžu atbalsta centra „Imanta” ēka uzlabos Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta spēju efektīvi sniegt pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem, kas ir būtisks ieguvums COVID-19 pandēmijas laikā.”

Brigāžu atbalsta centra paplašināšana Imantā ir jau sestais Civilās sadarbības programmas projekts, ko īsteno ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs un NMPD. Kopš 2014.gada šajā programmā ir atjaunoti divi NMPD brigāžu atbalsta centri Rīgā un viens Kuldīgā, kā arī piegādātas 132 specifiskas sejas aizsargmaskas, kas paredzētas palīdzības sniegšanai ķīmisku un bioloģisku apdraudējumu gadījumā,  savukārt pērn Covid-19 pandēmijas laikā piegādāti arī 3660 litri Latvijā ražota dezinfekcijas līdzekļa, kopumā dienesta atbalstam līdz šim ieguldot vairāk nekā 2,5 miljonus ASV dolāru.

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Civilās sadarbības programmas ietvaros sadarbojas arī ar citām valsts iestādēm, piemēram, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, pašvaldībām, skolām, pansionātiem u.c. Kopš 2007.gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs ir ieviesis vairāk nekā 45 projektus, kuru kopējais finansējums ir aptuveni 11 miljoni ASV dolāru. Projektu īstenošanai ASV puse piesaista Latvijas uzņēmumus, tādejādi veidojot tiešu ieguldījumu Latvijas ekonomikā.