Latviski    In English    По-русски

NMP brigādes izsaukums situācijās, kas nav neatliekamas

Ja pacienta dzīvība ir apdraudēta, par brigādes izsaukumu pacientam nebūs jāmaksā. Taču, ja mediķu brigāde tiek izsaukta situācijās, kas nav uzskatāmas par neatliekamu, tad saskaņā ar normatīviem aktiem jāpiemēro samaksa.

Maksu par izsaukumu var piemērot, ja, pieņemot zvanu, dispečers jau pa tālruni konstatē, ka situācija nav dzīvību apdraudoša un pacientam palīdzība būtu jāsaņem pie sava ģimenes ārsta vai pašam vēršoties tuvākajā ārstniecības iestādē. Taču jāuzsver, ka dispečeram ir tiesības atteikties nosūtīt brigādi un parasti šādos gadījumos dispečers iesaka zvanītājam izmantot citas palīdzības saņemšanas iespējas. Ja tomēr zvanītājam nav citas iespējas, tad izsaukuma pieteikšanas brīdī pa telefonu zvanītājs tiek informēts gan par to, ka šis būs maksas pakalpojums, gan arī par pakalpojuma cenu - 62,20 eiro.

Tāpat par iespējamu samaksu zvanītājs var tikt informēts situācijās, kas ir neskaidras un brigāde tiek nosūtīta, lai klātienē izvērtētu pacienta stāvokli. Ja tomēr mediķi pēc pacienta apskates un stāvokļa izvērtēšanas lemj pacientu nogādāt slimnīcā, tādā gadījumā par izsaukumu jāmaksā nebūs. Rēķina paraugs

Vairāk informācijas par NMP brigādes izsaukšanu sadaļā: Biežāk uzdotie jautājumi.