Latviski    In English    По-русски

Kas ir ārkārtas situācijas?

Par ārkārtas situāciju tiek uzskatītas tāda situācija, kas apdraud cilvēka dzīvību, veselību, īpašumu vai vidi; jau ir izsaukusi dzīvības zaudējumu, nodarījusi kaitējumu cilvēka veselībai, bojājusi īpašumu vai kaitējusi videi:

  • Ārkārtas medicīniskās situācijas rodas ārstniecības iestādēs, pašvaldību administratīvajās teritorijās vai valstī gadījumā, ja tūlītēji pieejamo medicīnisko resursu apjoms neatbilst esošajiem vai prognozējamajiem cietušo vai saslimušo skaitam.

  • Ārkārtas sabiedrības veselības situācijas ir infekciju slimību uzliesmojumi vai to draudi ar ievērojamu vai grūti kontrolējamu izplatīšanās potenciālu. Tie var būt notikumi vai to draudi ar veselībai kaitīgiem bioloģisku, ķīmisku vai fizikālu faktoru iedarbību uz iedzīvotāju, kurā nepieciešama pastiprināta veselības aizsardzības pasākumu veikšana un saskaņota iesaistīto institūciju rīcība.

Lielākajā daļā ārkārtas situāciju ir nepieciešama tūlītēja iejaukšanās draudu novēršanai vai situācijas vadīšanai. Dažos gadījumos iejaukšanās nav iespējama, līdz ar to glābšanas dienesti iesaistās tikai paleatīvās aprūpes sniegšanā (pacientiem, kas ir nedziedināmi slimi).

 

Atpakaļ