Latviski    In English    По-русски

ERAF projekts Latvijas un Lietuvas glābšanas dienestu sadarbības un efektivitātes stiprināšanai pierobežas zonā, 2017.-2019.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētu projektu “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” realizē NMP dienesta struktūrvienība - Latgales Reģionālais centrs, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģionālā brigāde, Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Utenas primārās veselības aprūpes centrs (Lietuva).

Projekts sagatavots Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros.

Projekta mērķis - stiprināt Latvijas un Lietuvas pierobežas zonā strādājošo dienestu sadarbību un efektivitāti palīdzības sniegšanai iedzīvotājiem ēku sagruvuma gadījumos, kā arī veicināt sabiedrības informētību par drošu rīcību ārkārtas situācijās.

 

Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu.

16.07.2019
Īstenots Latvijas un Lietuvas glābšanas un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu projekts ResCo

Šā gada jūlijā, pēc divu gadu ilga darba, noslēgsies Eiropas reģionālā attīstības fonda finansēts projekts Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (ResCo). ResCo projekta mērķis bija pierobežas zonā stiprināt abu valstu dienestu sadarbību un efektivitāti palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem ārkārtas situācijās, kā arī izglītot sabiedrību par drošu rīcību. Projektu no Latvijas puses īsteno Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), bet no Lietuvas puses - Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centrs.

Lasīt vairāk
30.11.2018
Projekta ResCo sadarbības partneri tiekas trešajā darba grupas sanāksmē Utenā

Otrdien, 27. novembrī, Utenas konferenču zālē “ABU” norisinājās projekta ResCo trešā darba grupas sanāksme, kurā tikās visu četru dienestu pārstāvji no Latvijas un Lietuvas.

Lasīt vairāk
24.08.2018
Veiksmīgi aizvadītas Latvijas un Lietuvas operatīvo dienestu lauka mācības Daugavpils novadā

Aizvadītas Latvijas un Lietuvas operatīvo dienestu lauka mācības Daugavpils novadā, kur piedalījās aptuveni 100 dalībnieki no abām valstīm, lai pilnveidotu savas prasmes un savstarpējo sadarbību ēku sagrūšanas gadījumos.

 

Lasīt vairāk
20.08.2018
Latvijas un Lietuvas glābšanas dienesti pilnveidos prasmes sniegt palīdzību cietušajiem ēku sagrūšanas gadījumos

No 21. līdz 23. augustam Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, Kalkūnes ielā 22, norisināsies Latvijas un Lietuvas operatīvo dienestu lauka mācības. Tajās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (turpmāk tekstā – NMPD), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk tekstā – VUGD), Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (Lietuva) un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centra (Lietuva) darbinieki Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta* ietvaros pilnveidos savas prasmes un savstarpējo sadarbību ēku sagrūšanas gadījumos.

Lasīt vairāk
15.05.2018
Veiksmīgi noslēgušās projekta ResCo dalībnieku informatīvās vizītes bērnudārzos par pareizu rīcību ārkārtas situācijās
No 4. aprīļa līdz pat 10. maijam, projekta “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (ResCo) ietvaros Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) devās ciemos pie Daugavpils pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem un audzinātājiem, lai informētu un saistošā veidā pastāstītu, kā rīkoties ārkārtas situācijās.
Lasīt vairāk
06.04.2018
Projekta ResCo dalībnieki izglīto bērnudārzu audzēkņus un pedagogus par pareizu rīcību ārkārtas situācijās

No 4. aprīļa, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) uzsāk Daugavpils pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu un audzinātāju informēšanu par pareizu rīcību ārkārtas situācijās projekta “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (ResCo) ietvaros.

Lasīt vairāk
26.01.2018
Projekta ResCo dalībnieki gatavojas izglītot bērnudārzu audzēkņus un pedagogus par pareizu rīcību ārkārtas situācijās

25. janvārī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Iekšlietu ministrijas telpās organizēja semināru dalībniekiem no Latvijas un Lietuvas glābšanas un neatliekamās medicīnas dienestiem projekta “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (ResCo) ietvaros, ar mērķi pilnveidot dienestu darbinieku komunikācijas prasmes, strādājot ar dažāda vecuma auditorijām.

Lasīt vairāk