Latviski    In English    По-русски

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Aktualitātes

21.06.2017
Operatīvie dienesti preses konferencē atgādina par drošību svētkos

Tuvojoties svētku brīvdienām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) un Valsts policija (VP) trešdien, 21.jūnijā, pie Daugavas, blakus Austuves ielai 5 Rīgā, rīkoja preses konferenci. Tajā tika atgādināts par drošības un piesardzības pasākumiem svētku laikā un demonstrēta slīkstoša cilvēka glābšana un pirmās palīdzības sniegšana.

Lasīt vairāk
19.06.2017
NMP dienesta mediķi vēl priecīgus Līgo un aicina nebūt pārgalvīgiem

Diemžēl katru gadu Līgo svētku laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi sniedz palīdzību smagi cietušajiem, tostarp pieaugušajiem un bērniem. Liels skaits negadījumu notikuši neievērojot drošību aktivitātēs pie ugunskuriem, griliem, kā arī ūdenstilpnēs. Lai nepieļautu negadījumus, NMP dienesta mediķi aicina Līgo svētku brīvdienās nebūt pārgalvīgiem.

Lasīt vairāk
13.06.2017
Vizītē Lietuvā diskutē par pirmās palīdzības apmācības attīstību

No 2017.gada 7.jūnija līdz 8.jūnijam NMP dienesta Katastrofu medicīnas sistēmas apmācības nodaļas speciālisti apmeklēja Lietuvas Veselības izglītības un slimību profilakses  centru (Health Education and Disease Prevention Center), Veselības ministrijas Nacionālo sabiedrības veselības centru (National Public Health Centre of the Ministry of Health) un Krīzes pētniecības centru (Crisis Research Center).

Lasīt vairāk
05.06.2017
NMP dienesta mediķi atgādina par drošību vasarā festivālā “Piedzīvojumu vasara”

Sestdien, 3. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 NMP dienests kopā ar citiem operatīvajiem dienestiem piedalījās drošības festivālā “Piedzīvojumu vasara” Esplanādē, Rīgā.

Lasīt vairāk
22.05.2017
Aizvadītas mācības par cietušo šķirošanu un vadības ārsta rīcību notikuma vietā

19. maijā Valmierā NMP dienesta mediķi veiksmīgi aizvadīja mācības “Cietušo šķirošana un vadības ārsta rīcība notikuma vietā”. Mācību mērķis bija pārbaudīt un pilnveidot NMP brigāžu personāla zināšanas un prasmes, kā rīkoties notikuma vietā ārkārtas situācijās ar vairākiem cietušajiem. Mācību galvenais uzdevums – apmācīt NMP dienesta mediķus vadības ārsta pienākumiem.

Lasīt vairāk
22.05.2017
NMP dienesta mediķi pilnveidos zināšanas palīdzības sniegšanā pacientiem glābšanas helikopterā

Otrdien, 2017. gada 23.maijā, notiks ikgadējās NMP dienesta mediķu mācības Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas bāzē (turpmāk tekstā NBS GS AB) Lielvārdē.

Lasīt vairāk
13.05.2017
Starptautiski eksperti izvērtē PVO Starptautisko veselības aizsardzības noteikumu ieviešanu Latvijā
No 8. līdz 12. maijam Latvijā viesojās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) koordinēta starptautisku ekspertu misija, lai veiktu Starptautisko veselības aizsardzības noteikumu* ieviešanas ārējo novērtēšanu Latvijā.
Lasīt vairāk
11.05.2017
NMP dienesta mediķi aicina Lattelecom Rīgas maratona dalībniekus vēlreiz novērtēt savu gatavību skrējienam un veselību

Pirms svētdien, 14.maijā, gaidāmā Lattelecom Rīgas maratona, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMP) mediķi aicina tās dalībniekus nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai.

Lasīt vairāk
25.04.2017
Stiprinās Latvijas un Lietuvas glābšanas un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu sadarbību un efektivitāti darbam ārkārtas situācijās pierobežā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (Lietuva) un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centru (Lietuva) uzsāk īstenot Eiropas reģionālā attīstības fonda finansētu projektu, kas paredz pierobežas zonā stiprināt abu valstu dienestu sadarbību un efektivitāti palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem ārkārtas situācijās, kā arī izglītot sabiedrību par drošu rīcību.

Lasīt vairāk
13.04.2017
NMP dienesta mediķi vēl drošus svētkus gan lieliem, gan maziem!

NMP dienesta mediķi aicina atcerēties par drošību Lieldienu svētku un brīvdienu laikā, lai pasargātu sevi un tuviniekus no nelaimes. 

Lasīt vairāk