Latviski    In English    По-русски

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Aktualitātes

30.09.2014
Notiks pirmās palīdzības apmācītājorganizāciju un pasniedzēju atbilstības novērtēšanas komisijas sēde

Kārtējā NMP dienesta pirmās palīdzības apmācītājorganizāciju un pasniedzēju atbilstības novērtēšanas komisijas sēde notiks š.g.21.novembrī. Sēdē tiks izskatīti iesniegtie apmācītājorganizāciju sertifikācijas un pirmās palīdzības pasniedzēju resertifikācijas dokumenti, kā arī noturēts pirmās palīdzības pasniedzēju pirmreizējās sertifikācijas eksāmens.

Lasīt vairāk
29.09.2014
Līdzdarbojies Latvijas ātrās palīdzības vēstures apgūšanā
NMP dienests šogad atzīmē Latvijas ātrās palīdzības 110 gadu jubileju, atskatoties nu jau vairāk kā simts gadu pagātnē, kopš Latvijas teritorijā izveidota iestāde, kas nodrošina pirmsslimnīcas neatliekamo medicīnisko palīdzību. NMP dienests savā jubilejas gadā īpaši uzrunā studentus, kuri vēl tikai apdomā savu studiju darbu tēmas, apsvērt iespējas un interesi līdzdarboties Latvijas ātrās palīdzības vēstures apgūšanā, izstrādājot oriģinālus un vērtīgus pētījumus par ātrās palīdzības vēsturisko attīstību Latvijā.
Lasīt vairāk
26.09.2014
Mediķi iedzīvotājiem stāstīs par infarkta un insulta simptomu atpazīšanu

Pirmdien, 29.septembrī plkst. 13:00 Rīgā, pie  Dailes teātra (Brīvības un Šarlotes ielas stūrī) notiks Pasaules Sirds dienai veltītas aktivitātes, kuru ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu un pulsu, uzklausīt kardiologu un uztura speciālistu padomus par sirds veselības profilaksi, kā arī saņemt izglītojošus materiālus par sirds un asinsvadu saslimšanas simptomiem un palīdzības saņemšanu kritiskās situācijās. 

Lasīt vairāk
24.09.2014
Mācās palīdzības sniegšanu glābšanas helikopterā lidojuma laikā
2014.gada 22.septembrī Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē NMP dienesta mediķi mācījās sniegt cietušajiem palīdzību glābšanas helikopterā gaisa medicīniskā transportēšanas laikā. Mācības rīkotas ar mērķi pilnveidot mediķu zināšanas un spējas nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību glābšanas darbu laikā un transportējot cietušos ar glābšanas helikopteru, kā arī lai pilnveidotu NMP dienesta un NBS GS Aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas sadarbību.
Lasīt vairāk
17.09.2014
NMP dienests piedalās lidostas "Rīga" mācībās
2014.gada 17.septembrī starptautiskā lidosta "Rīga" organizēja ārkārtas situācijas mācības ar nolūku pārbaudīt lidostas iekšējās procedūras, sadarbību ar valsts operatīvajiem dienestiem un aviokompāniju krīzes gadījumā.
Lasīt vairāk
08.09.2014
Ar vērienīgas katastrofas imitāciju Daugavpilī sāksies mācības „Dzīvības cena”

Latvijas Ārstu biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests sadarbībā ar VAS „Latvijas dzelzceļš” un Daugavpils domi rīko starptautiskas neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas mācības „Dzīvības cena” jeb „Pretium vitae 2014”, kas notiks Daugavpilī no 11. līdz 13. septembrim.

Lasīt vairāk
04.09.2014
Notiks pretterorisma mācības "Kurbads 2014"

Piektdien, š.g. 5.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkā Rīgā, Mūkusalas ielā 3 notiks pretterorisma mācības “Kurbads 2014”. Šīs pretterorisma mācības organizē Drošības policija (DP), kas ir atbildīgā iestāde par pretterorisma pasākumu plānošanu un koordinēšanu valstī. Šajās mācībās piedalīsies pārstāvji no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts robežsardzes, Ģenerālprokuratūras, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Mācību gaitā tiks iesaistīti arī dažādi materiāltehniskie resursi.

Lasīt vairāk
04.09.2014
Izdodas glābt vīrieti pēc 12 klīniskajām nāvēm

Vakar operatīvi un veiksmīgi darbojoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas mediķiem un Sirds un asinsvadu slimību klīnikas kardiologiem tika izglābta 65 gadus veca vīrieša dzīvība, kuram ceļā uz slimnīcu 12 reizes iestājās klīniskā nāve. 

Lasīt vairāk
21.08.2014
Atklāta rekonstruētā Kurzemes reģionālā centra ēka

Vakar, 20.augustā Kuldīgā tika atklāta rekonstruētā NMP dienesta Kurzemes reģionālā centra ēka. Atklāšanas pasākumā piedalījās un svinīgus sveicienus nodeva Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, ģenerālis Kevins Maknīlijs no ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā, ASV vēstniecības Latvijā pilnvarotā lietvede Šarona Hudsone - Dīna un Kuldīgas pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Lasīt vairāk
13.08.2014
Saņem atbalstu NMP dienesta darbinieku izdienas pensiju likumprojekta virzīšanai

Otrdien, 12.augustā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMP dienests) telpās tikās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, arodbiedrību un NMP dienesta pārstāvji. Tikšanās laikā tika pārrunāts jautājums par izdienas pensijām noteiktām NMP dienesta darbinieku grupām.

Lasīt vairāk