Latviski    In English    По-русски

Aktualitātes

27.11.2020
Aktuālais par pirmās palīdzības sniegšanas apmācību īstenošanu ārkārtējās situācijas laikā

Ārkārtējās situācijas laikā ir iespējams turpināt īstenot apmācības pirmās palīdzības sniegšanā ievērojot spēkā esošo normatīvo aktu prasības.

Lasīt vairāk
27.11.2020
Trešo gadu pēc kārtas NMPD autoparks atzīts par vienu no drošākajiem Baltijā

Jau trešo gadu pēc kārtas konkursā „Drošākais uzņēmuma autoparks” Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests nemainīgi ir saglabājis stabilu pozīciju un ieguvis sudraba godalgu speciālā pielietojuma autoparku kategorijā.

Lasīt vairāk
06.11.2020
No 7.novembra arī pirmās palīdzības sniegšanas apmācību programmas teorētiskā daļa jāīsteno attālināti

No šā gada 7.novembra arī pirmās palīdzības sniegšanas apmācību programmas teorētiskā daļa jāīsteno attālināti. Izņēmums ir šo programmu praktiskās daļas, bez kuru apguves nebūtu iespējams iegūt konkrētās prasmes. Tās, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus (skatīt Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" https://likumi.lv/ta/id/315304), atļauts organizēt klātienē.

Lasīt vairāk
03.11.2020
Epidemioloģiskās situācijas dēļ atcelta 6.novembra komisijas sēde

Informējam, ka 2020. gada 6. novembrī plānotā pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde, ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju, netiks organizēta līdz brīdim, kad būs iespējams nodrošināt iesaistīto personu drošību atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasībām un rekomendācijām.

Lasīt vairāk
13.10.2020
Aktualizē NMPD maksas pakalpojumu cenrādi - izmaiņas neskar iedzīvotājus, kuriem nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība

Otrdien, 13.oktobrī, Ministru kabinetā atbilstoši šā brīža faktiskajām izmaksām apstiprināts jaunais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas pakalpojumu cenrādis, kas pamatā attiecas uz iestādēm un uzņēmumiem, kuriem noteiktās situācijās nepieciešams piesaistīt dienesta medicīniskos resursus.

Lasīt vairāk
28.09.2020
Notiks kārtējā pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde

Kārtējā NMP dienesta pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde notiks 2020.gada 6.novembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Lasīt vairāk
16.09.2020
Atzīmējot Rīgas Austrumu slimnīcas Insulta vienības jubileju, neirologi atgādina – “Laiks=Smadzenes”

Atzīmējot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienības 20 gadu jubileju, slimnīcas pieredzējušie neirologi profesora Gunta Kareļa vadībā, sadarbībā ar pacientu biedrību “ParSirdi.lv” un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kolēģiem, ir sagatavojuši informatīvi izglītojošu videoklipu “Laiks=Smadzenes”, kurā stāsta par insulta ārstēšanas procesu un atgādina to, cik svarīgi ir pamanīt pirmās insulta pazīmes un nekavējoties nogādāt cilvēku ārstniecības iestādē, kur ir tuvākā insulta vienība.

Lasīt vairāk
22.07.2020
NMPD: zināšanas pirmajā palīdzībā ir būtiskas, tās var glābt dzīvību

Ikviens no mums, arī nebūdams mediķis, var glābt dzīvību, ja vien ir gatavs sniegt pirmo palīdzību. To pierāda arī vairāki notikumi pēdējā mēneša laikā, kur pateicoties līdzcilvēku rīcībai un veiktajiem atdzīvināšanas pasākumiem līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigādes ierašanās brīdim, cilvēks ir izdzīvojis.

Lasīt vairāk
06.07.2020
Ar ASV atbalstu uzsākti celtniecības darbi NMPD brigāžu atbalsta centra paplašināšanai Imantā

Pateicoties ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā finansiālajam atbalstam, uzsākti celtniecības darbi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu atbalsta centra paplašināšanai Imantā.  Projekta ietvaros tiek celta piebūve esošai ēkai, kurā atradīsies brigāžu mediķu un autovadītāju darbam tik ļoti nepieciešamās telpas, kā arī vieta operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu apkopei. Būvniecības darbus veic Latvijas uzņēmums SIA “Abora” un projektu pārrauga ASV armijas Inženieru korpuss.

Lasīt vairāk
03.07.2020
Ģimenes ārstu konsultatīvai tālrunis turpmāk zvanus pieņems vakaros un brīvdienās

No pirmdienas, 6.jūlija, ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis pārtrauks darbu 24 stundu režīmā un atsāks strādāt, kā ierasts, nodrošinot konsultācijas laikā, kad ģimenes ārsta prakse nestrādā - vakaros, nakts stundās un brīvdienās.  Tāpat kā iepriekš ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darba laiks darba dienās būs no plkst. 17.00 līdz 8.00, savukārt brīvdienās tālrunis strādās visu diennakti.

Lasīt vairāk
26.06.2020
Karstajā laikā NMPD mediķi aicina neuzturēties tiešos saules staros un pietiekami daudz dzert ūdeni
Lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Pēc iespējas mazāk dienas vidū vajadzētu uzturēties tiešajos saules staros, jāuzņem pietiekamā daudzumā šķidrums, jāizvēlas atbilstošs apģērbs, kā arī jāparūpējas par bērniem un sirmgalvjiem.
Lasīt vairāk
26.06.2020
Arī turpmāk valsts apmaksātu Covid-19 testu varēs saņemt ikviens
Lai būtu plašākas iespējas atklāt Covid-19 slimības uzliesmojumus, ikviens arī turpmāk varēs saņemt valsts apmaksātu Covid-19 testu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot pa tālruni 8303.
Lasīt vairāk
25.06.2020
NMPD aicina iedzīvotājus aizpildīt aptauju par pirmās palīdzības apmācībām Latvijā
Ik gadu zināšanas pirmajā palīdzībā iegūst vairāk nekā 30 tūkstoši iedzīvotāju, bet vēl 28 cilvēki apmeklē kursus, lai kļūtu par pirmās palīdzības pasniedzējiem. Lai noskaidrotu, kā iedzīvotāji Latvijā vērtē pirmās palīdzības kursus un kā šīs apmācības varētu uzlabot, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) īstenos plašu iedzīvotāju aptauju.
Lasīt vairāk
17.06.2020
Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem un smagām traumām, NMPD mediķi aicina Jāņus svinēt droši
Ik gadu Jāņos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi ar ieslēgtām bākugunīm traucas pie vairākiem desmitiem līgotāju, kuri cietuši dažādos nelaimes gadījumos vai guvuši smagas traumas. Lielākā daļa negadījumu notiek, zaudējot modrību un neievērojot drošību pie ugunskuriem, griliem vai ūdens tuvumā, tāpat gadu no gada mediķiem svinību laikā nākas veikt reanimācijas pasākumus kādam, kuram, pēc aiztrīšanās ar gaļu, apstājusies sirdsdarbība un elpošana.
Lasīt vairāk
09.06.2020
Veselības ministrija: Ierobežojumus jāievēro arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Lai gan situācija ar vīrusa izplatību Latvijā ir stabila un līdz ar ārkārtējās situācijas beigām ir iespējams mazināt dažus no piesardzības pasākumiem, aizvien vēl ir jāievēro vairāki nosacījumi. Tas ir būtiski, lai saslimšana ar Covid-19 nepieaugtu un arī turpmākajos mēnešos būtu iespējams mazināt ierobežojumus. Tāpat ļoti būtiski ir katram pašam izvērtēt riskus un spēt uzņemties atbildību par savu un līdzcilvēku veselību.

Lasīt vairāk
08.06.2020
Latvija saņem pirmos individuālos aizsardzības līdzekļus no Eiropas vienotā iepirkuma

Pirmdien, 8.jūnijā, Latvija saņēmusi pirmos individuālās aizsardzības līdzekļus, kuri iegādāti Eiropas Komisijas organizētā vienotā iepirkuma ietvaros. Veselības nozares vajadzībām šobrīd piegādātas 25 000 aizsargbrilles un 100 000 sejas ķirurģiskās maskas.

Lasīt vairāk
04.06.2020
Slimnīcas regulārāk ziņos par pieejamajiem resursiem

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) varētu pacientu nogādāt uz visatbilstošāko slimnīcu viņa veselības stāvoklim, ārstniecības iestādēm būs katru dienu jāsniedz informācija NMPD par slimnīcā pieejamajiem resursiem, tostarp brīvajām gultām un noslogotību.

Lasīt vairāk
02.06.2020
NMPD: “Mārsnēnu” vadītājas izteikumi presē ir nepamatoti un apmelojoši

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kategoriski noraida sociālās aprūpes centra “Mārsnēni” vadītājas E.Jēkabsones presē paustos izteikumus par  nepietiekamu drošības pasākumu ievērošanu Covid-19 testēšanas laikā šajā iestādē un uzskata, ka dienests šādi tiek apmelots.

Lasīt vairāk
25.05.2020
SPKC publicējis valstu saslimstības rādītājus ar Covid-19

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk publicēt informāciju par valstu saslimstības rādītājiem ar Covid-19. Saraksts ar saslimstības rādītājiem tiks regulāri aktualizēts SPKC vietnē https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/aktualitate-par-jauno-koronavi

Lasīt vairāk
25.05.2020
Valsts vides dienests turpina stiprināt Latvijas reaģēšanas spējas radiācijas negadījumos – dāvina NMPD radiācijas mēriekārtas

Turpinot stiprināt Latvijas reaģēšanas spējas radiācijas negadījumos un īstenot neatliekamos pasākumus šādu negadījumu seku likvidēšanai, kā arī nodrošināt personāla aizsardzību, Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs (RDC) pirmdien, 2020. gada 25. maijā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvjiem nodeva radiācijas mēriekārtu dāvinājumu.

Lasīt vairāk
22.05.2020
Atsāksies pirmās palīdzības mācības

Īstenojot piesardzības pasākumus, īpaši attiecībā uz praktiskajām apmācībām, no rītdienas, 23. maija, varēs atsākties pirmās palīdzības mācības klātienē. To paredz veselības ministres izdots rīkojums.

Lasīt vairāk
21.05.2020
No 29. maija paplašinās ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus; no 3. jūnija būs atjaunoti visi veselības aprūpes pakalpojumi

Veselības ministrijai kopā ar nozares pārstāvjiem izvērtējot esošo situāciju, pieņemts lēmums no 29. maija paplašināt dienas stacionārā sniegtos plānveida veselības aprūpes pakalpojumus, savukārt no 3. jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. Vienlaikus tāpat kā līdz šim būs jānodrošina stingri piesardzības pasākumi. To paredz veselības ministres izdots rīkojums.

Lasīt vairāk
19.05.2020
Visi NMPD darbinieki saņems Covid-19 apdrošināšanu

Lai atbalstītu tos, kuri ik dienu riskē ar savu veselību, glābjot citus, apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) dāvinās Covid-19 apdrošināšanu visiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem, kuri gan ikdienā, gan krīzes situācijā ir gatavi strādāt paaugstināta riska apstākļos. Covid-19 apdrošināšana kalpos kā atbalsta instruments vairāk nekā 3000 NMPD darbiniekiem ar mērķi nodrošināt papildu drošību un aizsardzību aktīvajā vīrusa izplatības laikā.

Lasīt vairāk
18.05.2020
Mainīta Covid-19 kontroles testu pieeja – vērtēs simptomātiku
No 18. maija ir mainīta pieeja, kā personām ar Covid-19 saslimšanu veic kontroles testus, lai varētu atgriezties ikdienas gaitās. Turpmāk lielāka nozīme būs simptomātikai un konkrētam dienu skaitam, kopš simptomu izzušanas. Tas nozīmē, ka nevajadzēs veikt divus atkārtotus testus ar negatīviem rezultātiem. Jaunākie pētījumi pierāda, ka pēc noteikta dienu skaita cilvēks būtībā vairs nav infekciozs citiem.
Lasīt vairāk
18.05.2020
ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecība Eiropā sadarbībā ar ASV vēstniecību dāvina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam dezinfekcijas līdzekļus
Piektdien, 15.maijā, ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails pasniedza Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) 3 660 litrus Latvijā ražotu uzņēmuma “AS Spodrība” roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļu. Latvijas valdības vārdā dāvinājumu saņēma NMPD direktore Liene Cipule.
Lasīt vairāk