Latviski    In English    По-русски
Glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

Aktualitātes

Informācija par jaunā koronavīrusa COVID-19 infekcijas uzliesmojumu
Ar aktuālo informāciju par jaunā koronavīrusa (COVID-19) izraisīto uzliesmojumu varat iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Informācija regulāri tiek atjaunota.
Lasīt vairāk
05.02.2020
Lai glābtu priekšlaikus dzimušu un jaundzimušu bērnu dzīvības, NMPD neonatologu brigādes vajadzībām iegādāta jauna un mūsdienīgi aprīkota automašīna

Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta (NMPD) Specializētās medicīnas centra neonatologu brigādei iegādāta jauna un ļoti īpaša automašīna, lai kritiskās situācijās spētu labāk palīdzēt pašiem mazākajiem pacientiem – priekšlaikus dzimušiem bērniem un jaundzimušajiem ar smagām saslimšanām.

Lasīt vairāk
30.01.2020
Dienestu gatavību koronovīrusa atklāšanai un ārstēšanai apspriedīs Valsts operatīvajā medicīniskajā komisijā

Lai apspriestu dienestu gatavību koronovīrusa (2019-nCoV) atklāšanai un ārstēšanai Latvijā, piektdien, 31.janvārī Veselības ministrijā notiks Valsts operatīvās medicīniskās komisijas* sēde.

Lasīt vairāk
28.01.2020
Rīgā 20 valstu pārstāvji spriedīs par Starptautisko veselības aizsardzības noteikumu kapacitātes stiprināšanu

29. un 30. janvārī Rīgā Neatliekamas medicīniskās palīdzības dienests (turpmāk - NMP dienests) organizēs semināru par Starptautiskās veselības aizsardzības noteikumu (turpmāk - SVAN) kapacitāšu stiprināšanu. Tajā piedalīsies 20 valstu pārstāvji, kā arī Eiropas Komisijas, Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra eksperti.

Lasīt vairāk
27.01.2020
Notiks kārtējā pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde

Kārtējā NMP dienesta pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde notiks 2020.gada 22.,23.,24. un 25. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 17.00.


Lasīt vairāk
24.01.2020
Ēnu dienā aicina skolēnus iepazīt darbu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina vecāko klašu skolēnus Ēnu dienā, 12.februārī, klātienē iepazīt neatliekamās palīdzības mediķu darbu. Lai viesotos NMPD, skolēniem jāpiesakās Ēnu dienas mājaslapā www.enudiena.lv

Lasīt vairāk
07.01.2020
Uzlabojumi NMPD IKT sistēmās nodrošinās iedzīvotājiem kvalitatīvāku un operatīvāku palīdzību

Lai iedzīvotāji veselībai kritiskās situācijās saņemtu kvalitatīvāku un operatīvāku palīdzību, valdība šodien, 7. janvārī, atbalstīja plānotos ieguldījumus* mūsdienīgos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumos Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestā (NMPD).

Lasīt vairāk
18.12.2019
NMPD mediķi aicina svinēt svētkus bez raizēm, padomājot par savu un tuvinieku drošību

Tūlīt jau Ziemassvētki, brīvdienas un arī vērienīgās Jaungada svinības.  Lai ikvienam šis laiks, ko pavadām kopā ar mīļajiem, būtu sirdssilts, priecīgs un drošs, aicinām ieklausīties Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) mediķu ieteikumos.

Lasīt vairāk
03.12.2019
Ar slimnīcu katastrofu medicīnas plānotājiem pārrunā gatavību ārkārtas situācijām un paveikto šajā gadā

3. decembrī NMP dienestā norisinājās ikgadējs seminārs katastrofu plānotājiem. Tajā piedalījās vairāk nekā 60 neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcu pārstāvji, tostarp, to vadītāji un par katastrofu plāniem atbildīgie speciālisti.

Lasīt vairāk