Latviski    In English    По-русски
Glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

Aktualitātes

19.06.2019
Operatīvie dienesti atgādinās par drošību gaidāmo svētku laikā!

Lai atgādinātu par drošību gaidāmo svētku laikā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) un Valsts policija (VP) ceturtdien, 20.jūnijā, plkst. 12.30, Lucavsalā, Rīgā, rīkos preses konferenci ar paraugdemonstrējumiem.

Lasīt vairāk
18.06.2019
NMPD mediķi aicina Līgo naktī nezaudēt modrību un svētkus pavadīt droši

Lai pasargātu sevi un tuviniekus no nelaimes, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina Līgo naktī nezaudēt modrību un svētkus pavadīt droši. Kā liecina dienesta dati, Līgo svētku laikā traumu un nelaimes gadījumu skaits pieaug divkārt. Daudzi negadījumi notiek, jo līgotāji nav piesardzīgi ugunskuru tuvuma vai rīkojas pārgalvīgi alkohola reibumā. Diemžēl nereti svētku svinības beidzas traģiski vai tiek gūtas smagas traumas, kas atstāj paliekošas sekas uz turpmāko dzīvi.

Lasīt vairāk
12.06.2019
Karstajā laikā NMPD mediķi aicina neuzturēties tiešos saules staros un pietiekami daudz dzert ūdeni

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs karstuma dēļ izsludinājis oranžā līmeņa brīdinājumu. Svelme gaidāma vairākas dienas, un, lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Pēc iespējas mazāk dienas vidū vajadzētu uzturēties tiešajos saules staros, jāuzņem pietiekamā daudzumā šķidrums, jāizvēlas atbilstošs apģērbs, kā arī jāparūpējas par bērniem un sirmgalvjiem.

Lasīt vairāk
03.06.2019
Jau pirmajās brīvlaika dienās NMPD mediķi ar nopietnām traumām slimnīcā nogādā vairākus bērnus

Bērnu un pusaudžu traumatisms, kā arī dažādi nelaimes gadījumi, kuros cieš bērni, vasaras brīvlaikā strauji pieaug.  To apliecina arī aizvadīto brīvdienu skaudrā statistika, tāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi jau šodien aicina pieaugušos ar saviem bērniem pārrunāt dažādus drošības jautājumus.

Lasīt vairāk
16.05.2019
Mediķi aicina Tet Rīgas maratona dalībniekus būt atbildīgiem par savu veselību un novērtēt gatavību skrējienam

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi visus sportistus un skriešanas entuziastus, kas svētdien, 19.maijā, piedalīsies Tet Rīgas maratonā, aicina nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai.

Lasīt vairāk
03.05.2019
Apspriede par pilnībā aprīkotu operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu iegādes un servisa pakalpojumu sniegšanas iepirkuma prasībām

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (turpmāk – NMP dienests) saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 18.panta otro daļu rīko apspriedi ar piegādātājiem, lai apspriestu vispārīgus jautājumus par pilnībā aprīkotu operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu (turpmāk – OMT) iegādes un servisa pakalpojumu sniegšanas iepirkuma prasībām. Apspriedes mērķis – samērīgu prasību izvirzīšana attiecībā pret pastāvošo piedāvājumu, nodrošinot maksimālu konkurenci un pasūtītāja līdzekļu efektīvu izmantošanu.

Lasīt vairāk
02.05.2019
Atvērto durvju dienā varēs iepazīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbu

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienā, 10. maijā, iedzīvotāji aicināti iepazīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbu. Īpaši aicināti ir vecāko klašu skolēni, kuriem pavisam drīz būs jāizšķiras par savu profesiju – iespējams šī diena var kļūt par nozīmīgu pavērsienu jauniešu turpmākajā dzīvē.

Lasīt vairāk
30.04.2019
Savlaicīga risku izvērtēšana un darba organizācijas izmaiņas ļāvušas saglabāt NMPD operativitāti un reaģētspēju

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) pēc pagājušajā gadā uzsāktajām nozīmīgajām izmaiņām brigāžu darba organizācijā un iedzīvotāju izsaukumu pieņemšanā ir noturējis nemainīgi augstus brigāžu operativitātes rādītājus, tā šodien preses konferencē, atskaitoties par darbības rezultātiem, sacīja NMPD direktore Liene Cipule. Latvijas pilsētās mediķu ierašanās laiks kritiskos izsaukumos pērn bijis vidēji 9,4 minūtes, bet lauku reģionos – 17,4 minūtes, kamēr Ministru kabineta normatīvi paredz reaģēšanu attiecīgi 15 un 25 minūtēs. Veiktās pārmaiņas deva iespēju ne tikai nosargāt līdzšinējo brigāžu izvietojuma tīklu, bet to paplašināt, izveidojot papildus trīs brigāžu punktus un sešas jaunas brigādes.

Lasīt vairāk
29.04.2019
Informēs par veikto pārmaiņu ietekmi uz NMPD operativitāti un reaģētspēju dzīvībai kritiskos izsaukumos

Otrdien, 30.aprīlī, plkst. 11:00 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina masu mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kurā informēs par dienesta darbības rezultātiem pēc pagājušajā gadā uzsāktajām nozīmīgajām izmaiņām brigāžu darba organizācijā un iedzīvotāju izsaukumu pieņemšanā, kā arī to ietekmi uz dienesta spēju savlaicīgi sniegt palīdzību kritiskās situācijās. Preses konferencē dienesta vadība iezīmēs arī turpmākos soļus dienesta pamatfunkcijas stiprināšanai un attīstībai.  

Lasīt vairāk