Latviski    In English    По-русски
Glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

Informācija par ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā un ieteikumi iedzīvotājiem

23.07.2018

 

25.07.2018.

Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar konsultāciju firmu SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” ir sagatavojis karti, kurā tiešsaistes režīmā redzama VVD veiktā gaisa kvalitātes (šajā gadījumā – kvēpu) monitoringa rezultāti teritorijās, kurās no Valdgales kūdras purva ugunsgrēka vietas nonāk piedūmojums. Vēja virzienam mainoties, VVD inspektori mērījumus veic aktuālajās piedūmojuma vietās.

Ar VVD veiktajiem mērijumiem iespējams iepazīties kartē.

Vienlaikus aicinām iepazīties ar rekomendācijām iedzīvotājiem gaisa piedūmojuma gadījumā atkarībā no mērījumos konstatētā. Rekomendāciju metodika pielāgota, par pamatu ņemot A Guide for Public Health Officials (https://www.arb.ca.gov/smp/progdev/pubeduc/wfgv8.pdf):

Savukārt ar informāciju par meža un kūdras ugunsgrēku dūmu ietekmi uz cilvēku veselību iespējams iepazīties Veselības inspekcijas mājas lapā.

Atgādinām: veselības sūdzību gadījumā konsultējieties ar mediķiem, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot uz konsultatīvo tālruni 66016001 (darba dienās plkst. 17:00 – 8:00 un brīvdienās visu diennakti). Ja nepieciešama mediķu palīdzība - zvaniet uz ārkārtas tālruni ‘113’.

 

23.07.2018.

Veselības inspekcija ir izvērtējusi 22.jūlijā VUGD veikto gaisa suspendēto daļiņu indikatīvos mērījumus ugunsgrēka tuvumā un tālākās apkārtnes apdzīvotās vietās. Inspekcija secinājusi, ka 22.jūlijā Kuldīgā bija vērojams neliels gaisa piesārņojums, taču tam nav būtiskas ietekmes uz cilvēku veselību. Savukārt ļoti liels gaisa piesārņojuma līmenis mērījumu brīdī konstatēts ugunsgrēka tiešā tuvumā – Stiklu ciemā. Pārējās mērījumu vietās (Jūrmala, Brocēni, Saldus, Skrunda, Pelči, Stende, Dižstende, Talsi, Valdemārpils) gaisa piesārņojums nav konstatēts.

Vairāk informācijas Veselības inspekcijas mājaslapā: http://bit.ly/VI_Valdgale

 

23.07.2018.

Aicinām iedzīvotājus ievērot operatīvo dienestu norādes netuvoties ugunsgrēka vietai un arī neplānot pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums - tas var būt bīstami!

Ja jūtat dūmu smaku savu māju apkārtnē, aizveriet logus un durvis. Veselības sūdzību gadījumā konsultējieties ar mediķiem, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot uz konsultatīvo tālruni 66016001 (darba dienās plkst. 17:00 – 8:00 un brīvdienās visu diennakti). Ja nepieciešama mediķu palīdzība zvaniet uz ārkārtas tālruni ‘113’.

Kā norāda Veselības inspekcija, meža un kūdras ugunsgrēku dūmos parasti tvana gāze nav tik ievērojamā koncentrācijā, lai radītu nozīmīgu kaitējumu veselībai, bet var izraisīt galvassāpes, vieglu reiboni, redzes traucējumus, pazeminātas darba spējas. 

Aicinām iepazīties un sekot līdzi aktuālajai informācijai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ