Latviski    In English    По-русски
Glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

Aktualitātes

05.10.2018
Pilotprojekta rezultāti apliecina – jaunā iniciatīva par brigādēm, kurās mediķi vada arī operatīvo transportu, attaisnojas

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes, kurās paši mediķi vada arī operatīvo transportu, savu darbu veic sekmīgi. To apliecina pilotprojekta* pirmie rezultāti, analizējot jauno brigāžu darbu trīs mēnešu periodā.

Lasīt vairāk
05.10.2018
Informēs par NMPD pilotprojektu – mediķu brigādēm, kurās mediķi izsaukumos vada arī operatīvo transportu

Piektdien, 5.oktobrī, plkst. 11:00 aicinām masu mediju pārstāvjus uz preses konferenci, lai informētu par izvērtējumu un pirmajiem secinājumiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pilotprojektam, kā ietvaros kopš šā gada jūlija dienestā izveidotas un strādā atsevišķas mediķu brigādes, kurās paši mediķi vada arī operatīvo transportu, dodoties izsaukumos pie pacientiem.

Lasīt vairāk
27.09.2018
NMP dienests 3.novembrī organizēs pirmās palīdzības pasniedzēju kvalifikācijas paaugstināšanas semināru.

3. novembrī no plkst. 9:00 līdz 17:00, Rīgā, Graudu ielā 64, norisināsies NMP dienesta rīkots pirmās palīdzības pasniedzēju kvalifikācijas paaugstināšanas seminārs. Semināra dalībniekiem būs iespēja iegūt papildus zināšanas pirmās palīdzības apmācības jomā insulta, galvas traumu gadījumos un sprādzienu izraisītajos negadījumos.

Lasīt vairāk
18.09.2018
Līvānos organizēs projektu “Viena diena drošībai”

Ceturtdien, 20. septembrī, vairāk nekā 200 Līvānu novada 3. un 4. klašu audzēkņi piedalīsies projektā “Viena diena drošībai”, ko organizē AS “Sadales tīkls”. Pasākumā  bērni viegli saprotamā veidā praktiski iepazīsies ar dažādu dzīves situāciju būtiskākajiem drošības jautājumiem.

Lasīt vairāk
20.08.2018
Latvijas un Lietuvas glābšanas dienesti pilnveidos prasmes sniegt palīdzību cietušajiem ēku sagrūšanas gadījumos

No 21. līdz 23. augustam Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, Kalkūnes ielā 22, norisināsies Latvijas un Lietuvas operatīvo dienestu lauka mācības. Tajās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (turpmāk tekstā – NMPD), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk tekstā – VUGD), Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (Lietuva) un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centra (Lietuva) darbinieki Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta* ietvaros pilnveidos savas prasmes un savstarpējo sadarbību ēku sagrūšanas gadījumos.

Lasīt vairāk
07.08.2018
Mediķi: Veselība jāsaudzē gan svētceļojumā, gan Aglonas svētku laikā

No 12. līdz 15. augustam Aglonā pulcēsies tūkstošiem ticīgo, lai svinētu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. Daļa cilvēku uz Aglonu jau devušies, bet daļa vēl tikai plāno turp doties. Neraugoties uz to, vai uz Aglonu iecerēts doties svētceļojumā kājām vai paredzēts apmeklēt tikai svētku centrālos pasākumus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina cilvēkus saudzēt veselību un rūpēties par to.

Lasīt vairāk
23.07.2018
NMP dienests apbalvo līdzcilvēkus par dzīvības glābšanu un aicina arī citus nebaidīties sniegt pirmo palīdzību

Ikviens no mums, pat nebūdams mediķis, var glābt dzīvību, ja vien esam gatavi sniegt pirmo palīdzību. To pierāda arī Vītoliņu ģimenes rīcība, veicot atdzīvināšanas pasākumus tēvam, kamēr neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde traucās uz notikuma vietu. Uzteicot Vītoliņus par drosmi un gatavību palīdzēt, jūlija sākumā svinīgā ceremonijā Rīgā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule pasniedza ģimenei apbalvojumu par pašaizliedzīgu rīcību.

Lasīt vairāk
19.07.2018
Lai mūzikai un dejām Positivus festivālā netraucētu veselības likstas

Lai dažādas veselības likstas netraucētu baudīt mūziku, mākslu un lielisko Positivus festivāla atmosfēru, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina festivāla apmeklētājus domāt un rūpēties par savu veselību.

Lasīt vairāk