Latviski    In English    По-русски
Glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

Ar slimnīcu katastrofu medicīnas plānotājiem pārrunā gatavību ārkārtas situācijām un paveikto šajā gadā

15.12.2017

14. decembrī NMP dienesta Katastrofu medicīnas centrā notika ikgadējs seminārs katastrofu plānotājiem. Tajā piedalījās visu neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcu vadītāji un par katastrofu plāniem atbildīgie speciālisti. Seminārā tika apspriesta sadarbība un informācijas apmaiņas kārtība starp dienestu un slimnīcām, kā arī dažādu spēka struktūru atbalsta sniegšanas iespēja ārkārtas situācijās ar daudz cietušajiem.

Jāatzīmē, ka NMP dienestam 2017.gadā izdevies saskaņot plānus ar 21 slimnīcām, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī plānus ar četrām specializētajām slimnīcām. Plānu darbība šogad tikusi pārbaudīta, un ieteikumi plānu papildināšanai radušies pēc mācībām 11 slimnīcās. Ikviena slimnīca tiek aicināta regulāri strādāt pie savu katastrofu medicīnas plānu aktualizēšanas, kā arī pieteikt mācību vajadzības 2018. gadam.

Šādus seminārus ik gadu organizē Katastrofu medicīnas (KM) gatavības plānošanas un koordinācijas nodaļa. Nākamais ikgadējais seminārs KM plānotājiem norisināsies nākamā gada decembrī.

Atpakaļ