Latviski    In English    По-русски
Glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

Pirmās palīdzības ABC: kā pareizi rīkoties, ja iekodusi čūska?

19.07.2017
Latvijā vienīgā indīgā čūska ir odze. Tās kodums var izraisīt nopietnu alerģisku reakciju, tāpēc noskaidro rubrikā "Pirmās palīdzības ABC", kā rīkoties pēc čūskas koduma!


Pēc čūskas koduma cietušajam pēc iespējas mazāk jākustas (vislabāk apgulties uz zemes), lai inde tik strauji neizplatītos. Ja nemanīji, kāda čūska iekodusi – pieņem sliktāko variantu, ka tā varēja būt odze. Šādos gadījumos izsauc neatliekamo medicīnisko palīdzību, zvanot uz 113!

Atceries, pirms dodies mežā, parūpējies par savu drošību, staigājiet zābakos vai apavos un biezās zeķēs. Čūskas jūt siltumu un tām nepatīk vibrācija, tādēļ tās cilvēku sajūt un pašas cenšas izvairīties no sastapšanās. Ejiet smagiem soļiem, stingrāk piesitot kājas pie zemes, nestaigājiet pa mežu vai pļavu basām kājām. Strādājot dārzā vai kraujot malku, esi vērīgs!

Kā izvairīties no sastapšanās ar čūsku un ko darīt, ja tā tomēr iekodusi – lasi šeit: http://bit.ly/čūskas_kodums


Jau iepriekš informējām - Latvijas Televīzija (Rīta Panorāma) kopā ar NMP dienesta speciālistiem visa jūlija garumā ik rītu savā raidījumā piedāvās praktiskus padomus, kā pareizi rīkoties dažādās krīzes situācijās, kad apdraudēta veselība vai pat dzīvība.

Visus “Pirmās palīdzības ABC” sižetus varat apskatīt šeit: http://bit.ly/PirmāsPalīdzībasABC

Atpakaļ