Latviski    In English    По-русски

Informatīvie materiāli

15.09.2017
Zini, kas Tavā groziņā!

NMP dienesta mediķi aicina būt ļoti uzmanīgiem, lasot mežā vai pērkot tirgū sēnes.
Nereti saindēšanās ar sēnēm var izraisīt ļoti nopietnas un pat paliekošas veselības problēmas, kā arī dažkārt saindēšanās var beigties letāli.

Lasīt vairāk
14.08.2017
Kā rīkoties, ja iedzēlusi bite, lapsene vai irsis?

Esi uzmanīgs – izvairies no kukaiņu dzēlieniem! Augustā, augļu un ogu nogatavošanās un novākšanas laikā, esi īpaši vērīgs atrodoties pie dabas vai veicot dārza un pļaušanas darbus. Pārliecinies, vai tuvumā neatrodas indīgie kukaiņi (lapsenes, bites, irši), lai tie negaidīti neiedzeļ. Tāpat siltajā laikā uzmani dzērienu, ēdienu traukus, kurā kukainis var būt iekritis. Dzēlieni mutes dobumā ir bīstami, jo draud smakšana.

Lasīt vairāk
10.08.2017
Veselība karstajās dienās

Aicinām karstajās dienās neaizmirst par piesardzību: izvēlies atbilstošu apģērbu, uzņem pietiekamā daudzumā šķidrumu un centies dienasvidū neuzturēties ilgstoši karstajā saulē.

Lasīt vairāk
13.04.2017
Zini, kur zvanīt svētkos, ja veselība par sevi atgādina!
Zini, kur saņemt medicīnisko palīdzību brīvdienu un svētku laikā!
Lasīt vairāk
05.01.2017
Ģērbies atbilstoši laikapstākļiem, pasargājot sevi no ķermeņa atdzišanas un apsaldēšanās

Ziema ir atgriezusies! Ģērbies atbilstoši laikapstākļiem, pasargājot sevi no ķermeņa atdzišanas un apsaldēšanās laikā, kad meteorologi sola vietām līdz pat -25 grādiem.

Lasīt vairāk
20.10.2015
Zvans 113 - neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšana
Neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšana un zvans uz ārkārtas tālruni 113.
Lasīt vairāk
NMP dienesta mediķi atgādina, ka pieaugušie ir atbildīgi par savu un bērnu veselību un drošību svētkos

NMP dienesta mediķi vēl priecīgus Jāņus un atgādina, ka tieši pieaugušie ir atbildīgi par savu un bērnu veselību un drošību svētkos! Priecīgi svētki ir droši svētki!

Lasīt vairāk
Aicinām dziesmu un deju svētku dalībniekus kopā ar vecākiem pārliecināties par savu veselību un gatavību svētkiem
Vai arī tava atvase vai audzēkņi šogad piedalās Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki? Vēl pirms došanās uz Rīgu, aicinām vecākus kopīgi ar ģimenes ārstu pārliecināties par sava bērna veselības stāvokli un gatavību piedalīties svētkos. Dziesmu un deju svētki bērnam ir liela slodze. Mēģinājumu grafiks ir saspringts un ļoti atšķirīgs no ierastajām aktivitātēm. Pārliecinies, lai tas kļūst par pozitīvu piedzīvojumu!
Lasīt vairāk
Vajadzīga medicīniskā palīdzība? Tev ir varianti!

Vai zināji, ka tev ir vairāk kā viens variants medicīniskās palīdzības saņemšanai? 
Izvērtē savu stāvokli - pavasara vīruss ar temperatūru, hroniski paaugstināts asinsspiediens, izmežģīta plaukstas locītava vai dzīvībai bīstama asiņošana - un meklē atbilstošu palīdzību!

Lasīt vairāk
02.04.2015
Saņem medicīnisko palīdzību svētku dienās

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu palīdzība nereti svētku laikā nepieciešama cietušajiem, kuri neuzmanības dēļ gūst traumas gan mājās uzņemot viesus, gan atpūšoties dabā. Pieaugušo neuzmanības dēļ šādos brīžos biežāk cieš arī bērni. Zini, kur saņemt medicīnisko palīdzību!

Lasīt vairāk
18.03.2015
Nepieļauj bērna izkrišanu pa logu

Pavasari vērosim dabā, ne pa logu! Ik gadu vairāki bērniņi piedzīvo traumatiskus kritienus pa logu. Aicinām atcerēties, ka vēdinot māju ne mirkli nedrīksti novērst uzmanību no bērna - tikmēr varat iet pastaigā vai droši novietot bērnu viņa sēdeklītī!

Lasīt vairāk
Ziemassvētku laikā saudzē veselību un izvairies no traumām
Vēlot sirsnīgus un mierpilnus svētkus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi atgādina par piesardzību svētku laikā.
Lasīt vairāk
23.09.2014
Sanitārajai aviācijai Latvijā - 70!

Šogad aprit 70 gadi, kopš Latvijas teritorijā izveidota Sanitārā aviācija, kuras vienu no būtiskākajām funkcijām – pacientu gaisa medicīnisko transportēšanu - šobrīd turpina nodrošināt NMP dienesta Specializētās medicīnas centrs.

Savulaik Sanitārās aviācijas stacija vispirms tika izveidota Daugavpilī un tikai pēc Otrā pasaules kara beigām to pārcēla uz Rīgu. Pirms helikopteriem (kā tas ir mūsdienās) sanitārajā aviācijā ilgus gadus izmantoja lidmašīnas.

Lasīt vairāk
29.09.2014
Skolu pedagogu programma par rīcību nelaimes gadījumā skolā
NMP dienesta mediķi dodas uz skolām, kur ar pedagogiem un personālu pārrunā drošību un rīcību, ja notiek nelaimes gadījums skolā.
Lasīt vairāk
22.09.2014
Pirmās palīdzības aptieciņa
Vai zini, kam jābūt pirmās palīdzības aptieciņā? Pārbaudi vai tavā aptieciņā (arī automašīnā un darba vietā!) ir viss nepieciešamais medicīnisko materiālu minimums un to derīguma termiņus!
Lasīt vairāk
25.06.2014
Pirmā palīdzība aizrīšanās gadījumā
Ne tikai svētkos, bet arī ikdienā aizrīšanās ar ēdienu nav retums. Ja blakus kāds ir aizrijies, jāļauj cietušajam svešķermeni atklepot pašam. Ja tas cietušajam nav pa spēkam, nekavējoties jāpalīdz. Palīdzību var sniegt izmantojot divus vienkāršus paņēmienus - sitienu starp lāpstiņām un Heimliha paņēmienu.
Lasīt vairāk
19.06.2014
Ieteikumi drošiem jāņiem
NMP dienesta mediķi vēl priecīgus Jāņus un atgādina, ka pieaugušie ir atbildīgi par savu un bērnu veselību un drošību svētkos. Ņemot vērā iepriekšējo gadu traumu gadījumus, svinot vasaras saulgriežus, noderīgi atcerēties par piesardzību.
Lasīt vairāk
05.02.2014
Neonatologu brigādes operatīvais medicīniskais transportlīdzeklis
Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta Specializētās medicīnas centra (SMC) neonatologu brigādes vajadzībām iegādāts jauns, īpaši konstruēts un aprīkots operatīvais medicīniskais transportlīdzeklis, kas paredzēts priekšlaikus dzimušo un smagi slimu jaundzimušo bērniņu transportēšanai no Latvijas slimnīcām uz specializētajām neonatoloģijas nodaļām.
Lasīt vairāk