Latviski    In English    По-русски

Cietušo gaisa medicīniskā transportēšana

Cietušo gaisa medicīniskā transportēšana

Ilggadējas NMP dienesta un Nacionālo Bruņoto Spēku (NBS) sadarbības rezultātā, ir izveidota efektīva cietušo gaisa medicīniskās transportēšanas sistēma. Sistēmas ietvaros, kopā ar NBS Aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļu, tiek realizēta:

  • smagi cietušo gaisa medicīniskā transportēšanā ar  NBS helikopteru Mi –17;

  • neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana glābšanas darbu laikā grūti pieejamās vietās un uz jūras;

  • NMP dienesta ārstniecības personu apmācība neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā helikopterā;

  • NBS helikoptera aprīkošana ar medicīnisko aprīkojumu glābšanas darbu un cietušo gaisa medicīniskās transportēšanas nodrošināšanai;

  • kopējās mācībās un treniņi;

  • glābšanas helikopteru nosēšanās laukumu apzināšana un iekārtošana.


NMP dienesta īpaši apmācītas un sagatavotas ārstniecības personas nepieciešamības gadījumā var tikt nolaistas ar helikoptera vinčas palīdzību vai veikt desantēšanos pa virvi grūti pieejamā vietā, lai, kopā ar Aviācijas eskadriļas Glābšanas dienesta posma glābējiem, sniegtu smagi cietušajiem nepieciešamo neatliekamo medicīnisko palīdzību grūti pieejamā vietā (uz sauszemes vai uz kuģa) un sagatavotu tos pacelšanai uz helikoptera.


Glābšanas helikoptera nosēšanās laukumi

NMP dienesta speciālisti kopā ar NBS Aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļu un pašvaldībām apseko glābšanas helikoptera nosēšanās laukumus pie slimnīcām. Helikoptera nosēšanās laukumu apzināšana un iekārtošana slimnīcas tiešā tuvumā, izmantojot šim mērķim piemērotas vietas vai slimnīcu tuvumā esošos stadionus, dod iespēju smagi cietušos un saslimušos maksimāli ātri nogādāt slimnīcas operāciju zālē vai intensīvās terapijas nodaļā. Tādējādi tiek palielinātas šo pacientu dzīvības izglābšanas iespējas, pasargājot tos no vairākkārtējas un traumējošas pārvietošanas. Īpaši noderīga tā ir gadījumos, ja smagi cietušos un saslimušos pacientus no reģionālām slimnīcām nepieciešams nogādāt specializētos centros Rīgā.


Helikopteru nosēšanās laukumu katalogs

NMP dienests kopā ar NBS Aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļu ir izveidojuši helikopteru nosēšanās laukumu katalogu. Katalogs paredzēts NMP dienesta un NBS Aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas vajadzībām. Lai nodrošinātu regulāru kataloga aktualizāciju, MP dienesta un NBS Aviācijas bāzes aviācijas eskadriļas speciālisti regulāri apseko helikopteru nosēšanās laukumus pie slimnīcām.


Atpakaļ