Latviski    In English    По-русски

Kampaņa "Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki."

Ja Tev ir paaugstināta temperatūra, nespēks, galvassāpes, iespējams, ka Tev ir saslimšana, ko izraisījis vīruss.

  • Vakaros un brīvdienās (ārpus ģimenes ārstu darba laika), lai saņemtu mediķa konsultāciju zvani uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Telefona darba laiks: darbadienās no 18:00 līdz 08:00, brīvdienās un svētkos – diennakti.Ja noticis sadzīves negadījums, un esi ieguvis traumu – piemēram, iekodis suns, krītot savainota roka vai kāja.

 


Pēkšņs vienas puses nejūtīgums, grūtības runāt vai saprast teikto, līdzsvara un koordinācijas zudums, pēkšņi redzes, rīšanas traucējumi var liecināt par insultu - akūtiem smadzeņu asinsrites traucējumiem.

 


Ja Tev ir hroniska sirds asinsvadu saslimšana, vienmēr seko līdzi, lai mājās ir medikamenti, kurus ārsts noteicis lietot regulāri. Asinsspiedienu palīdzēs uzraudzīt arī tā regulāra mērīšana.
  • Ja jūti, ka paaugstinās asinsspiediens, reibst galva, sirds sāk „kūleņot”, sazinies ar savu ģimenes ārstu!

  • Vakaros vai brīvdienās zvani uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Tā darba laiks: darbadienās no 18:00 līdz 08:00, brīvdienās un svētkos – diennakti.

 


Ja Tevi vai Tavu līdzcilvēku piemeklējušas pēkšņas, dedzinošas sāpes krūtīs, kas var būt jūtamas arī kreisajā rokā, plecā, pakrūtē vai krūšu kurvja labajā pusē, tas var liecināt par vienu no sirds slimības smagākajām, dzīvībai bīstamākajām formām – miokarda infarktu.

 


Veģetatīvo distoniju izraisa ilgstošs stress un pārslodze, hroniska neizgulēšanās un nepietiekama atpūta.
Rezultātā var parādīties sirdsklauves, pastiprināta svīšana, reiboņi – tie gan tieši neapdraud cilvēka dzīvību, tomēr veselības un līdzsvara atgūšanai var būt nepieciešama medikamentu lietošana, psihoterapija, sporta aktivitātes.

 


Gados vecākiem cilvēkiem nereti rodas dažādi veselības traucējumi – sāpes mugurā, galvas reiboņi, miglošanās acīs.

 

 

Mazulis nevar vecākiem izstāstīt, kas viņam sāp.

 


Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas ir daudzveidīgas - uzzini kā rīkoties, ja esi saslimis!

 

Atpakaļ