Latviski    In English    По-русски
Glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

Biežāk uzdotie jautājumi

 1. Dzemdību palīdzība

  1. Jautājums: Esmu deklarēta Olaines pagastā, tātad vajadzētu dzemdēt Rīgas dzemdību namā (esmu grūtniece). Bet šobrīd atrodos pie mātes Jūrmalā. Ja es izsaucu ātro palīdzību uz pašreizējo dzīvesvietu Jūrmalā Kauguros, kur neesmu deklarēta, uz kuru slimnīcu mani vedīs dzemdēt? Negribas arī noslēgt līgumu ar Jūrmalas slimnīcu, ja izsaucot ātros mani aizved uz Rīgu.

   Atbilde: Ātrās palīdzības brigāde no izsaukuma vietas nogādā pacientu tuvākajā slimnīcā, kurā pacientam var sniegt nepieciešamo palīdzību. Ja šobrīd dzīvojat Jūrmalā, tad brigāde vedīs uz tuvāko slimnīcu, kur ir dzemdību nodaļa – šajā gadījumā uz Jūrmalas slimnīcu Bulduros, neatkarīgi no tā, kur esat deklarēta.


   Jautājums: Esmu grūtniecības 9 mēnesī, līgums par dzemdībām noslēgts ar Jūrmalas dzemdību nodaļu Bulduros. Bet pati es dzīvoju Rīgas rajona Valdlaučos. Ja sākas dzemdības, vai ātrā palīdzība mani nogādātu Jūrmalas slimnīcā, ja nē - vai tas iespējams kā maksas pakalpojums?

   Atbilde: Ātrās palīdzības brigādei ir jānogādā Jūs tuvākajā slimnīcā. Jūsu nosauktajai dzīvesvietai tuvākās slimnīcas, kur sniedz dzemdību palīdzību, ir Rīgas dzemdību nams un Stradiņu slimnīca. Ja izsaucot ātro palīdzību tomēr vēlaties, ka brigāde no izsaukuma vietas nogādā citā, tālākā slimnīcā (Jūsu gadījumā – Jūrmalas slimnīcā), tad saskaņā ar 26.01.2010. Ministru kabineta noteikumiem Nr. 81, tas būs maksas pakalpojums. Protams, jaunie vecāki uz izvēlēto dzemdību nodaļu var doties arī ar savu transportu.

    

    

 2. Pirmā palīdzība

 3. Neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšana