Latviski    In English    По-русски

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Mūsu misija ir glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

NMP dienesta mērķis ir īstenot vienotu valsts politiku neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas jomā. NMP dienests organizē un nodrošina efektīvu, savlaicīgu un kvalitatīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību saslimušajiem un cietušajiem veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās ikdienā un ārkārtas situācijās visā Latvijā.
Lasīt vairāk

Kontakti

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests
Laktas iela 8, Rīga,
LV-1013, Latvija
Tālrunis: 67337000
Fakss: 67709176
E-pasts: nmpd@nmpd.gov.lv
Vairāk kontaktus skatīt šeit

Dodies virtuālā ekskursijā!

Lasīt vairāk rakstu Dodies virtuālā ekskursijā!

Aktualitātes

12.04.2019
Kārtējā pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde norisināsies 2 dienas

Ņemot vēra saņemto lielo iesniegumu skaitu par tiesību piešķiršanu nodarboties ar apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, NMP dienests informē, ka eksāmena norise tiks dalīta divās daļās 26. un 27. aprīlī no plkst. 9.00.

Lasīt vairāk rakstu Kārtējā pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde norisināsies 2 dienas
01.04.2019
No 1.aprīļa arī Kurzemē un Latgalē būs ārsta - speciālista brigādes

No šā gada 1.aprīļa Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) izveidojis divas jaunas ārsta speciālista brigādes, tādējādi palielinot speciālo brigāžu skaitu dienestā.  Līdz šim dienestā sekmīgi darbojās trīs šādas brigādes - Rīgā, Jelgavā un Jūrmalā - taču turpmāk tādas būs arī Grobiņā un Daugavpilī. Šīs brigādes dienestā veic īpašu funkciju – tās nodrošina atbalstu ārsta palīgu brigādēm un uz negadījuma vietu palīgā citiem mediķiem dodas īpaši kritiskās situācijās. 

Lasīt vairāk rakstu No 1.aprīļa arī Kurzemē un Latgalē būs ārsta - speciālista brigādes
27.03.2019
Aicinām skolēnus piedalīties konkursā „Esi drošs – neesi pārdrošs” 2019

Aicinot skolēnus atjaunot savas zināšanas drošības jautājumos, Iekšlietu ministrija organizē konkursu „Esi drošs – neesi pārdrošs” Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem. Galvenā balva konkursa uzvarētājiem būs iespēja izbaudīt ūdens priekus Līvu Akvaparkā.

Lasīt vairāk rakstu Aicinām skolēnus piedalīties konkursā „Esi drošs – neesi pārdrošs” 2019
22.03.2019
NMPD vēlas nomāt brigāžu atbalsta centram telpas Ventspilī

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) Ventspilī meklē telpas brigāžu atbalsta centram. Telpas plānots nomāt uz 12 gadiem un tajās tiks dislocētas mediķu brigādes starp izsaukumiem.

Lasīt vairāk rakstu NMPD vēlas nomāt brigāžu atbalsta centram telpas Ventspilī
15.03.2019
Gada cilvēks medicīnā – Liene Cipule
14.marta vakarā kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notika Latvijas Ārstu biedrības "Gada balva medicīnā 2018" svinīgā ceremonija. Šogad tika pasniegtas balvas kopumā 15 nominācijās, godinot mediķus par pašaizliedzīgu un izcilu darbu, kā arī mūža ieguldījumu un inovācijām.
Lasīt vairāk rakstu Gada cilvēks medicīnā – Liene Cipule
13.03.2019
12.marts. Viena diennakts, glābjot dzīvības
Plkst. 7:30 KURZEME. Reanimācija agrā rīta stundā. Kādu vīrieti spēka gados pēkšņas sāpes pārņēma darbavietā. Nekavējoties aizsteidzās tuvākā dienesta brigāde, drīz pēc tam Operatīvās vadības centrs palīgā nosūtīja arī intensīvās terapijas brigādi. Mediķu klātbūtnē vīrietis pārstāja elpot, apstājās sirdsdarbība. Pēc vairāk nekā 30 minūšu ilgas cīņas par dzīvību vīrietim atjaunojās elpošana un sirdsdarbība, un viņš ārsta uzraudzībā nogādāts slimnīcā ar aizdomām par infarktu.
Lasīt vairāk rakstu 12.marts. Viena diennakts, glābjot dzīvības
11.03.2019
Esi uzmanīgs – uz ielām ļoti slīd!
Pirmdien, 11.martā, no plkst. 6.00 līdz pusdienlaikam vien saņēmām 60 izsaukumus, kur tika ziņots, ka cilvēks guvis traumas, pakrītot uz slidenas ielas vai ietves, slimnīcā nogādājām 30 cilvēkus.
Lasīt vairāk rakstu Esi uzmanīgs – uz ielām ļoti slīd!
06.03.2019
Notiks kārtējā pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde
Kārtējā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde notiks 2019.gada 26.aprīlī.
Lasīt vairāk rakstu Notiks kārtējā pirmās palīdzības sniegšanas apmācīt tiesīgo privātpersonu atbilstības novērtēšanas komisijas sēde
21.02.2019
Lai ātrāk reaģētu uz dzīvībai kritiskām situācijām, veido jaunas NMPD mediķu brigādes

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi ātrāk spētu nokļūt pie pacientiem dzīvībai bīstamās situācijās, dienests veido jauna tipa brigādes un atsevišķos Latvijas novados arī jaunus brigāžu punktus. No 20.februāra darbu sākusi mediķu brigāde Jaunjelgavā, savukārt no 1.marta jaunizveidota brigāde dežūrēs arī Rēzeknes novada Dricānu pagastā.

Lasīt vairāk rakstu Lai ātrāk reaģētu uz dzīvībai kritiskām situācijām, veido jaunas NMPD mediķu brigādes