Latviski    In English    По-русски
Glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

Mūsu misija ir glābt un saglabāt cilvēku dzīvības

NMP dienesta mērķis ir īstenot vienotu valsts politiku neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas jomā. NMP dienests organizē un nodrošina efektīvu, savlaicīgu un kvalitatīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību saslimušajiem un cietušajiem veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās ikdienā un ārkārtas situācijās visā Latvijā.
Lasīt vairāk

Kontakti

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests
Laktas iela 8, Rīga,
LV-1013, Latvija
Tālrunis: 67337000
Fakss: 67709176
E-pasts: nmpd@nmpd.gov.lv
Vairāk kontaktus skatīt šeit
Seko NMPD Twitter Seko NMPD Instagram Seko NMPD Facebook Seko NMPD Flickr Seko NMPD Youtube

Dodies virtuālā ekskursijā!

Dodies virtuālā ekskursijā!

Lasīt vairāk rakstu Dodies virtuālā ekskursijā!

Aktualitātes

08.01.2019
NMPD mediķi: Gādā, lai suns nekļūst par šķērsli palīdzības saņemšanai izsaukumā

Gandrīz katrā adresē, kurā ierodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi, ir suņi. Bieži viņi brīvi pārvietojas pa īpašumu vai istabu izsaukuma laikā, kavējot mediķu darbu, un dažkārt arī uzbrūk. Gaidot brigādes ierašanos, iedzīvotājus lūdzam jau laikus parūpēties, lai suns nebūtu šķērslis palīdzības sniegšanā un neapdraudētu NMPD darbinieku drošību, jo pretējā gadījumā palīdzība būs vajadzīga ne vien cietušajam, bet arī pašiem mediķiem.

Lasīt vairāk rakstu NMPD mediķi: Gādā, lai suns nekļūst par šķērsli palīdzības saņemšanai izsaukumā
05.01.2019
Cenšoties sasildīties, slimnīcā nonāk ar saindēšanos un plašiem apdegumiem

Sprāgstot apkures katlam, šonedēļ Vidzemē plašus ķermeņa apdegumus un plēstas brūces kājās guva jauna sieviete. Bet Kurzemē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnīcā nogādāja ģimeni trīs cilvēku sastāvā, kuri saindējās ar gāzi, kad pēkšņi naktī no ierindas izgāja sašķidrinātās gāzes apkures sistēma.

Lasīt vairāk rakstu Cenšoties sasildīties, slimnīcā nonāk ar saindēšanos un plašiem apdegumiem
28.12.2018
Mediķi aicina parūpēties, lai Jaungada sagaidīšana būtu droša

Gadumijā katru gadu nopietnas traumas gūst vairāki cilvēki. Lielākoties cilvēki cieš svētku salūta laikā, jo ir pārgalvīgi un neievēro piesardzību, lietojot pirotehniku. Bieži traumas ir smagas un dažkārt tās atstāj paliekošas sekas uz turpmāko dzīvi, tāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta(NMPD)mediķi aicina cilvēkus parūpēties, lai Jaungada sagaidīšana kopā ar ģimeni un draugiem būtu droša.

Lasīt vairāk rakstu Mediķi aicina parūpēties, lai Jaungada sagaidīšana būtu droša
21.12.2018
NMP dienesta mediķi reģionos saņem jaunus operatīvos transportlīdzekļus, ar ko jau tuvākajās dienās dosies izsaukumos pie pacientiem

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) autoparku papildinās 35 jauni operatīvie medicīniskie transportlīdzekļi. Jaunās automašīnas paredzētas mediķu brigādēm reģionos. Tās pielāgotas braukšanai pa lauku ceļiem un kļuvušas modernākas un ērtākas, tā ļaujot mediķiem kritiskās situācijās daudz labāk palīdzēt pacientiem.

Lasīt vairāk rakstu NMP dienesta mediķi reģionos saņem jaunus operatīvos transportlīdzekļus, ar ko jau tuvākajās dienās dosies izsaukumos pie pacientiem
21.12.2018
Dienests saņem Valsts vides dienesta dāvinājumu – radiācijas mēriekārtas

Ceturtdien, 20.decembrī, dienestā viesojās Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra pārstāvji, lai pasniegtu īpašu dāvinājumu – dažāda tipa radiācijas mēriekārtas.

 

Lasīt vairāk rakstu Dienests saņem Valsts vides dienesta dāvinājumu – radiācijas mēriekārtas
18.12.2018
Eksperti skaidros, ko iesākt saaukstēšanās gadījumā un kādēļ temperatūras dēļ pie tevis nebrauc NMPD

Temperatūra, iesnas, klepus, lauž kaulus un pašsajūta ir ļoti, ļoti slikta. Ko darīt? Dzert zāles, nedarīt neko, steigt uz slimnīcu vai zvanīt Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestam? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildi meklē ekspertu tiešsaistes diskusijā, kuru rīko Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD).

Lasīt vairāk rakstu Eksperti skaidros, ko iesākt saaukstēšanās gadījumā un kādēļ temperatūras dēļ pie tevis nebrauc NMPD
17.12.2018
Paaugstinātas temperatūras gadījumā aicina konsultēties ar savu ģimenes ārstu

Sākoties ziemai tipisko elpceļu vīrusu saslimšanām, kas norit ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, iesnām, klepu un galvassāpēm, pieaudzis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaits. Saaukstēšanās un paaugstinātas temperatūras dēļ NMPD šobrīd saņem ap simts izsaukumu dienā, lai gan šajos gadījumos pacientiem būtu jāvēršas pie ģimenes ārsta. Lielākā daļa izsaukumu saņemta tieši Rīgā kur ir visplašākās palīdzības saņemšanas alternatīvas.

Lasīt vairāk rakstu Paaugstinātas temperatūras gadījumā aicina konsultēties ar savu ģimenes ārstu
04.12.2018
Ar slimnīcu katastrofu medicīnas plānotājiem pārrunās gatavību ārkārtas situācijām un paveikto šajā gadā

Trešdien, 5. decembrī, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicinājis ārstniecības iestāžu katastrofu medicīnas sistēmas plānotājus uz ikgadējo semināru, kura laikā tiks pārrunāta slimnīcu gatavība ārkārtas situācijām un paveiktais šajā gadā.

Lasīt vairāk rakstu Ar slimnīcu katastrofu medicīnas plānotājiem pārrunās gatavību ārkārtas situācijām un paveikto šajā gadā
30.11.2018
NMP dienests konkursā „Drošākais uzņēmuma autoparks” saņem sudraba godalgu

29. novembrī jau sesto reizi tika paziņoti BALTA un Satiksmes ministrijas gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks” uzvarētāji, godinot tos uzņēmumus Latvijā, kuri visprasmīgāk pārvalda savus autoparkus, rūpējoties gan par darbinieku prasmēm un zināšanām, gan kopējo satiksmes drošību. Apbalvojumu saņēma arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Lasīt vairāk rakstu NMP dienests konkursā „Drošākais uzņēmuma autoparks” saņem sudraba godalgu
16.11.2018
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests apliecina gatavību darbam ārkārtas medicīniskajā situācijā

Saistībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālajā centrā izsludināto ārkārtas medicīnisko situāciju* dienestā ir izveidota un darbojas Ārkārtas vadības grupa, kuras uzdevums ir vadīt situāciju un izstrādāt krīzes pārvaldības risinājumus, lai nodrošinātu dienesta spēju Rīgā operatīvi reaģēt uz dzīvībai kritiskiem izsaukumiem.

Lasīt vairāk rakstu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests apliecina gatavību darbam ārkārtas medicīniskajā situācijā